Sarbinowo

Warto zobaczyć w Sarbinowie

Wiemy, że przyjeżdżacie do Sarbinowa po lenistwo na plaży, a także błogi odpoczynek i relaks w zaciszu naszej oazy dobrej energii. Zachęcamy jednak do poznania bliżej tego urokliwego miasteczka i najbliższej okolicy. Zapewniamy, że się nie rozczarujecie.

Spacer po nadmorskiej promenadzie to idealny sposób na spędzenie popołudnia. Napijesz się tutaj wyśmienitej kawy w jednej z klimatycznych kawiarenek z widokiem na morze i zjesz świeżą rybę w smażalni. Kupisz też tutaj pamiątki, które będą potęgowały wspomnienia z urlopu.

Sam na sam z neogotycką architekturą, czyli wizyta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który został wybudowany w 1856 roku. To jeden z najcenniejszych skarbów Sarbinowa.

Na spotkanie z przyrodą wybierz się do Ogrodów Tematycznych Hortulus, które znajdują się w Dobrzycy, 12 kilometrów od Sarbinowa. Znajduje się tutaj m.in. ogród wypełniony samymi różami, lawendowe pola niczym z klimatycznej Prowansji, a także ogrody wiszące i włoskie.

Sprawdź się w Parku Linowym Tukan w Mielnie, do którego dotrzesz w zaledwie kilkanaście minut samochodem. Na dzieci i dorosłych czeka tutaj aż 110 atrakcji i 7 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Nie musisz być profesjonalistą, wystarczy, że masz chęci i zapał do wspinaczki.

Rowerem lub na pieszo możesz pokonać jedną lub kilka tras, których w okolicy jest naprawę niemały wybór. Jeżeli chcesz zrobić sobie przerwę od plażowania, wsiądź na rower i kieruj się np. w stronę Kołobrzegu, do którego prowadzi 30-kilometrowa trasa. Po drodze zwiedzisz latarnię morską w Gąskach, wybrzeże klifowe w miejscowości Pleśna i Ustronie Morskie.

Wypłyń na głębokie morze, korzystając z bogatej oferty rejsów po Bałtyku. Ciekawym kierunkiem jest Bornholm, a alternatywą dla morskiego rejsu, spokojna wyprawa po jeziorze Jamno.

To wciąż dla Ciebie za mało? Mamy jeszcze długą listę atrakcji, które zapewnią Ci wspaniałe wspomnienia z pobytu w Sarbinowie. Służymy radą i pomocą!